Публікації

23.10

Перший мільйон: ринок бітуму з початку року зріс на третину

Баланс українського ринку бітумів в січні-вересні 2021 р. становив 1,014 млн. т. Це на 33% більше, ніж за аналогічний період попереднього року (762 тис. т). Про це enkorr повідомили в Консалтинговій групі «А-95» з посиланням на дані власного дослідження.

У структурі ринку імпорт посідає близько 77%, або 784,3 тис. т, що в півтора раза перевищує показник січня-вересня минулого року (516,3 тис. т)…

… Виробництво бітуму на українських НПЗ за звітний період скоротилося на 7% – до 230,3 тис. т проти 247,8 тис. т торік. Найбільший обсяг забезпечив Кременчуцький НПЗ «Укртатнафта», що випустив на ринок 226,9 тис. т. Державне «Укргазвидобування» виробило 2,5 тис. т продукту (-4% до січня-вересня-2020).

У результаті частка внутрішніх виробників скоротилася з 32 до 22%. У Консалтинговій групі «А-95» зниження по бітуму пояснюють переходом заводу на випуск мазуту як дохіднішого продукту в умовах зростання цін на природний газ.

Нагадаємо, обсяг постачань бітуму на український ринок в 2020 році склав рекордні 1 188,4 тис. т, збільшившись за рік на 84,6%. Виробництво на українських НПЗ зросло на 50,3% – до 329,7 тис. т. Імпорт склав 860,2 тис. т бітуму, збільшившись за рік удвічі – на 427,8 тис. т.

Детальніше – https://enkorr.ua/ru/news/pervyy_million_rynok_bituma_s_nachala_goda_vyros_na_tret/248303

23.10

Ковіду всупереч: український ринок авіагасу виріс на третину

Баланс українського ринку авіаційного палива за підсумком січня-вересня 2021 р. виріс на 30%, до 259 тис. т, порівняно з аналогічним періодом 2020 р. (200 тис. т), повідомили в Консалтинговій групі «А-95» з посиланням на дані власного дослідження.

Найбільший приріст по авіапальному спостерігається у Кременчуцького НПЗ (ПАТ «Укртатнафта»). Так, завод виробив 151 тис. т продукту, або на 44% більше, ніж за аналогічний період 2020 р..

При цьому в січні-вересні 2021 р. ринкова частка кременчуцького гасу виросла з 52% до 58%.

Раніше в коментарі enkorr представник заводу зазначив, що збільшення випуску авіагасу стало наслідком великого попиту, викликаного, в свою чергу, великими обсягами тендерних закупівель Міністерства оборони, а також у зв’язку зі зростанням числа авіаперельотів.

На імпорт за підсумком звітного періоду припало 42% ринку, або 108,5 тис. т авіапального, що на 13,7% більше від показника січня-вересня торік (95,4 тис. т)…

.. Проте слід відзначити, що порівняно з піковим «доковідним» 2019-им роком ринок скоротився на 28%. Так, у січні-вересні 2019 р. він становив 358 тис. т.

Нагадаємо, що в 2020 році споживання авіапалива впало вдвічі – до 244 тис. т.

Детальніше – https://enkorr.ua/ru/news/kovidu_vopreki_ukrainskiy_rynok_aviakerosina_vyros_na_tret/248296

23.10

Баланс бензину і далі зростає

У вересні 2021 р. баланс ринку бензинів в Україні зріс на 14,8% (на 28,3 тис. т), до 218,4 тис. т, порівняно з аналогічним періодом 2020 року (190,1 тис. т) , повідомили в Консалтинговій групі «А-95» з посиланням на дані власного дослідження.

Зростанню ринку сприяло передовсім збільшення імпорту продукту. Зокрема, імпорт автомобільних бензинів у вересні 2021 р. становив 118,4 тис. т, що на 16,6% більше від показника вересня минулого року (101,5 тис. т)…

… Внутрішнє виробництво бензинів за минулий місяць показало 13%-ве зростання і склало 100 тис. т. Із них 90 тис. т припало на продукт Кременчуцького НПЗ (+16% до вересня-2020). Другий внутрішній виробник – державне «Укргазвидобування» – незначно скоротив виробництво, випустивши у вересні 10 тис. т бензинів проти 11,1 тис. т у вересні-2020.

За даними «А-95», у січні-вересні 2021 р. баланс ринку бензинів в Україні зріс на 12,6% (на 200 тис. т), до 1,78 млн т, порівняно з аналогічним періодом 2020 р. (1,58 млн т).

Як раніше повідомлялося, ринок бензинів має істотний потенціал зростання за рахунок заміщення частини обсягів споживання скрапленого газу й дизельного пального в разі корекції ставок акцизного збору на моторні палива. Попутним ефектом буде збільшення частки українського виробництва у всіх секторах ринку моторних палив за рахунок наявного потенціалу збільшення потужності переробки на НПЗ «Укртатнафта» і Шебелинському ГПЗ більш ніж удвічі.

Детальніше – https://enkorr.ua/uk/news/balans_benzina_prodolzhaet_rost/248272

22.10

Суміші ацетону з бензином – НІ !

21 жовтня на сайті РБК-Україна вийшов матеріал «Білорусь нарощує потужності з експорту “бензинових” розчинників в Україну» (https://www.rbc.ua/ukr/news/belarus-narashchivaet-moshchnosti-eksportu-1634810772.html).

Викладена там інформація викликає  гаму емоцій, серед яких:  

  • сум, що наша країна продовжує бути полігоном для сумнівних оборудок та нечесних ділків
  • подив, що у нас ще знаходяться власники авто, які підтримують такий «горе-бізнес», купуючи паливо сумнівного походження та невідомої якості
  • і  жаль, що безпосередньо автомобілі і гаманці наших громадян постраждають від таких афер.

Інформація від технічних спеціалістів провідного вітчизняного нафтопереробного комплексу ПАТ «Укртатнафта» допоможе краще зрозуміти, чому ацетон і суміші з ним це не пальне для наших авто, та вбереже від неправильного вибору, що може принести збитки.  Тож на яких моментах акцентують увагу експерти:

  1. паливо із вмістом ацетону  не відповідає вимогам стандарту для автомобільних палив – тобто це вже не паливо, а якась займиста рідина, на кшталт розпалювача для вогнищ;
  2. ацетон – агресивна речовина, яка невблаганно «роз’їдає»  гумові чи пластикові елементи авто (сальники, ущільнювачі, прокладки тощо) , що приводе до розгерметизації з’єднань, де вони застосовуються;
  3. вимоги до якості палива у сучасних авто більш суворіші, отже застосування суміші бензину з ацетоном гарантує перебої у роботі електронного блоку управління двигуном;
  4. чистка форсунок стане постійною необхідністю, адже ацетон є розчинником і всі вичищенні «шлаки» будуть закупорювати  форсунки та створювати проблеми при подачі паливно-повітряної суміші у камери згорання;
  5. дуже висока гігроскопічність ацетону є відомим фактом, тож поява води у суміші бензину і ацетону є лише питанням часу, що, у підсумку, обов’язково позначиться на роботі авто.

Уважно прочитайте статтю, зробіть правильні висновки та уникайте тих, хто шкодить не тільки вашому авто, вам, а й економіці держави.

Джерело:  телеграм-канал Укртатнафта.Інфо (t.me/ukrtatnafta_info)

19.10

Тепло від Кременчуцької ТЕЦ – в оселі кременчужан

Сьогодні, 19 жовтня, у нашому місті стартував опалювальний сезон. Кременчуцька ТЕЦ розпочала  подачу теплоносія до більшості житлових багатоквартирних будинків лівобережжя. Роботи з подачі тепла будуть проходити протягом певного періоду часу, тож підключення районів міста буде проходити поетапно. Слід нагадати, що напередодні були забезпечені теплом  дитсадки та медичні заклади, а також відновлено постачання гарячої води всім споживачам. Це стало можливим завдяки тісній співпраці спеціалістів Кременчуцької ТЕЦ та ПАТ «Укртатнафта», які спільними зусиллями забезпечили стабільну роботу виробничих потужностей ТЕЦ та виконання необхідних робіт для забезпечення міста теплом.

Хотілось звернути увагу на важливий момент – у своєму зверненні до мешканців міста мер Віталій Малецький підкреслив, що тарифи для населення цього року  не збільшуються і залишаються на рівні минулого, завдяки рішенням прийнятим Президентом України та урядом. В той же час, керівник міста звернувся до кременчужан з проханням не накопичувати борги та  своєчасно розраховуватися за спожиті послуги, щоб теплопостачальні організації мали можливість закуповувати паливо на потреби опалення.  Якщо ж відсутня можливість оплачувати житлово-комунальні послуги в повному обсязі, потрібно звернутися  за оформленням субсидії.

Тож доки в інших містах та регіонах країни ще розмірковують як і коли розпочати опалювальний сезон, у нашому місті оселі кременчужан вже наповнюються теплом.

Джерело:  телеграм-канал Укртатнафта.Інфо (https://t.me/ukrtatnafta_info)