Новини

20.07.2021

З 1 серпня 2021 року «Укртатнафта» виходить на максимальний обсяг переробки

ПАТ «Укртатнафта» з 1 серпня ц.р. планує запустити другий технологічний «ланцюжок», що дозволить вийти на максимальні об’єми переробки нафтової сировини – 14 тис. тон на добу.

На серпень законтрактовано 4 танкери нафтової сировини. Ведуться підготовчі роботи для запуску установок первинної переробки нафти, каталітичного крекінгу, каталітичного риформінгу. В процесі переробки будуть задіяні всі технологічні установки заводу.

Компанія планує збільшити свою частку на ринку бензинів України.

Підприємство пропонує до реалізації збільшені обсяги палива всім споживачам як у рамках існуючих контрактів, так і новим клієнтам. Тож «Укртатнафта» звертається до кінцевих споживачів та власників мереж АЗС з пропозицією про налагодження взаємовигідної співпраці.

19.07.2021

Кременчуцькому нафтопереробному заводу – 55 років!

Щороку, 19 липня, наше підприємство відзначає важливу історичну подію – випуск першої товарної продукції Кременчуцьким НПЗ.

Нагадаємо хронологію тих історичних липневих днів: 16 липня 1966 року – підписано акт здачі під пусконаладку основного об’єкта першої черги заводу – установки АВТ. Упродовж наступного дня АВТ було повністю обкатано на нафті. Перехід на тепловий режим розпочався вранці  18 липня, а в кінці дня 19 липня одержали перший товарний бензин.

Пройшли роки і з впевненістю можна сказати – наш завод разом зі своїм трудовим колективом з честю витримав перевірку часом на стійкість та мужність, довівши свою унікальність та непереможність. Сьогодні поетапно реалізовуються проекти модернізації, оновлюються виробничі технології з метою підвищення якості продукції та зниження експлуатаційних витрат. Та й внесок нашого підприємства в соціально-економічний розвиток міста та регіону важко переоцінити – це робочі місця з гідною заробітною платою; податки та збори, які сплачуються до бюджетів усіх рівнів у повному обсязі за будь-яких умов; соціальні проекти та адресна благодійна допомога тощо.

Попри те, що нині наш завод – фактично єдине працююче нафтопереробне підприємство в Україні, йому доводиться нелегко. Повсякчас треба  долати опір нечесних конкурентів та їхніх лобістів на вітчизняному ринку. Та, як кажуть, «те, що нас не ламає, робить нас сильнішими». Наше підприємство і його колектив, у різні часи загартовані труднощами і серйозними випробуваннями на міцність, вистояли, втримались і продовжують продуктивно працювати, втілюючи в життя накреслені плани.

Величезна вдячність – проєктувальникам, монтажникам, «пускачам» і технологічному персоналу – першопрохідникам, які спорудили гігант української нафтопереробки й вдихнули життя в його потужності!

Вітаємо всіх заводчан та партнерів з цією ювілейною датою! Нехай у ваших родинах завжди панує мир та злагода; нехай доля буде щедрою на радісні події та успіхи; нехай удача буде вірною супутницею у всіх починаннях! Здоров’я, наснаги, світлого майбутнього, добробуту та перемог!

28.05.2021

«Укртатнафта» може повністю забезпечити вітчизняний ринок бензинами

У відповідь на інформацію про припинення постачання білоруського бензину в Україну, ПАТ «Укртатнафта» заявляє, що може повністю забезпечити нестачу білоруського бензину на внутрішньому ринку.

Останні роки залежність від поставок білоруського бензину на українському ринку становила близько 50%. При цьому ПАТ «Укртатнафта» забезпечувала внутрішній ринок бензинів до 43%.

З урахуванням можливості збільшити переробку на ПАТ «Укртатнафта» майже вдвічі, дефіциту бензинів на ринку не виникне.

Крім того, збільшення виробництва бензинів в Україні призведе до відповідного збільшення виробництва дизельного пального і скрапленого газу.

Довідка: у грудні 2018 року ПАТ «Укртатнафта» зверталось зі скаргою до Міністерства економіки України щодо субсидованого імпорту білоруських бензинів. У розгляді скарги було відмовлено.

21.04.2021

«Укртатнафта» збільшила випуск продукції ще на 20% та додатково імпортує 90 тис. т дизельного пального

Компанія «Укртатнафта» зараз завершила планові ремонтні роботи, які проводились на  установці ЛЧ-24-7/68 з гідроочищення дизельного палива, що дозволило збільшити обсяги виробництва нафтопродуктів ще на 20%.

Враховуючи підвищений попит на нафтопродукти, пов’язаний з обмеженнями, які ввели постачальники російського пального, ПАТ «Укртатнафта» законтрактувало додатково 90 тис. т імпортного дизельного пального з відвантаженням через термінали АТ «Одесанафтопродукт».

Додаткові обсяги палива будуть запропоновані споживачам як у рамках існуючих контрактів, так і новим клієнтам. Тому звертаємось до кінцевих споживачів та власників мереж АЗС з пропозицією про налагодження співробітництва.

31.03.2021

ПАТ «Укртатнафта» оскаржить рішення АМКУ в суді

У напружену ситуацію, що склалась на ринку нафтопродуктів після санкцій, запроваджених РНБО  України, і, як наслідок, відмови найбільшого імпортера російського дизпалива і скрапленого газу від поставок з 01.04.2021 року, вирішив втрутитись Антимонопольний Комітет України. ПАТ «Укртатнафта» – єдиний працюючий нафтопереробний завод України, а крім того, один із постачальників дизельного палива і скрапленого газу танкерами, що заявив про збільшення обсягів переробки нафти та відсутність підстав для дефіциту і збільшення цін, минулого тижня було терміново запрошено до АМКУ з приводу відновлення справи 2016 року.

ПАТ «Укртатнафта» отримало минулого тижня у своє розпорядження внутрішній документ АМКУ під назвою «Основні тези проекту рішення», з якого цитуємо: «Проект розміру штрафних санкцій УКРТАТНАФТА – 2,6 млрд. грн.  Подальші кроки: – ініціювання процедури банкрутства з метою встановлення контролю над Укртатнафта». Документи щодо протиправних дій посадових осіб АМКУ було направлено разом з відповідною заявою до Офісу Генеральної прокуратури України та НАБУ 29 березня 2021 року. Про обізнаність у протиправних намірах посадових осіб АМКУ було також повідомлено колегію АМКУ на засіданні, але до уваги прийнято не було і навіть не залучено копію заяви до матеріалів справи.

Вчора, 30 березня АМКУ, обмеживши розгляд питання ПАТ «Укртатнафта» у 5 хвилин, виніс рішення про накладення штрафу у розмірі 2,9 млрд. грн. за змову на роздрібному ринку нафтопродуктів.

ПАТ «Укртатнафта» довела в засіданні, що:

1. ПАТ «Укртатнафта» не займається роздрібною торгівлею і не має АЗС;

2. Ціни, за якими ПАТ «Укртатнафта» постачає нафтопродукти ринку, знаходяться на одному рівні для всіх учасників ринку;

3. Висновки АМКУ базуються на кричущих помилках, коли ціни імпорту для порівняння з цінами заводу були обчислені без акцизного податку і ПДВ та був зроблений висновок про завищення цін заводу на 50%;

4. Висновки АМКУ про те, що ціни АЗС, які продавали продукцію ПАТ Укртатнафта, були найнижчими на ринку, доказують абсурдність висновку про завищення цін заводом;

5. Між змінами цін ПАТ «Укртатнафта» для інших учасників цієї справи АМКУ і змінами цін на АЗС не встановлено зв’язку ні по датах, ні по розміру змін. І взагалі, АМКУ навіть не намагалось довести факт змови ПАТ «Укртатнафта» з ким би то не було.

Фактично, АМКУ вбачає змову в тому, що учасники ринку реалізують переважно продукцію Кременчуцького НПЗ під брендом Energy за низькими цінами.

ПАТ «Укртатнафта» заявляє, що оскаржить рішення АМКУ в суді. Позиція компанії підкріплена чисельними експертними висновками, які завчасно були надані для вивчення в АМКУ, але як встановлено в засіданні – співробітники АМКУ, вивчивши ці експертизи за 1 день, вирішили не враховувати їх при винесенні рішення.

Крім того, ПАТ «Укртатнафта» вважає, що дії посадових осіб АМКУ мають бути вивчені в зв’язку наявності ознак державної зради, тому що є спланованою акцією дестабілізації ситуації на паливному ринку України.

Не зважаючи на це, ПАТ «Укртатнафта» не збирається змінювати своїх виробничих планів і надалі буде постачати нафтопродукти на український ринок, забезпечуючи стабільність і оптимальні ціни.