Транснациональная финансово-промышленная нефтяная компания "Укртатнафта"

Новости

/ Вернуться на Главную / все сообщения /

<< Предыдущее   Следующее >>

31.10.2019 Щодо некоректного висвітлення інтернет-виданням UBR.ua та консалтинговою компанією «А-95» діяльності ПАТ «Укртатнафта»

30 жовтня  ц.р. інтернет-ресур UBR.ua розмістив матеріал щодо майбутніх змін в системі оподаткування скрапленого газу з коментарями деяких експертів, у тому числі і представника консалтингової компанії «А-95» Артема Куюна та ін. ПАТ «Укртатнафта» звертає увагу громадськості на те, що такі коментарі є лише озвученням позиції деяких газових трейдерів, які свого часу пролобіювали преференції своєму бізнесу, а тепер всяким засобами намагаються зберегти позиції, прикриваючись тезисами про соціальний захист споживачів та захистом довкілля.

  ПАТ «Укртатнафта» дійсно ініціювала зміни ставок акцизного збору на скраплений газ та бензин з метою як підтримки вітчизняних виробників нафтопродуктів, так і з метою зробити бензин більш доступним для споживачів, тому що він виробляється в Україні. Одночасно зі збільшенням акцизу на газ пропонується зменшення акцизу на бензин. Створення ж преференцій з податків для скрапленого газу, що переважно імпортується з РФ, позбавлено сенсу з декількох причин -  наповнювати необхідно український, а не російський бюджет, до того ж скраплений газ і так вдвічі дешевше на світових ринках за бензин. Тому акциз, який не збирається зі скрапленого газу в українській бюджет – надходить як надприбуток газовим трейдерам і в економіку РФ.

 Газові трейдери забезпечили собі пільгові умови роботи шляхом лобіювання законодавчого закріплення ставок акцизного збору для скрапленого газу у розмірі 52 євро/1000 л, а для бензину  - 213,5 євро/1000л. Тому цілком зрозуміла їх публічна позиція. Вони захищають лише свій бізнес, а не інтереси громадян України. Прийнявши такі умови і створивши відповідні преференції, бюджет країни втратив колосальні кошти і як слід – недофінансування ремонту і будівництва доріг, що призвело до їх катастрофічного стану.

 Щодо так званої  «екологічності» скрапленого газу, то всім відомо, що він містить сірководень та меркаптан, які агресивно впливають на паливну систему автомобіля, призводячи до її корозії. Також цей вид палива, через надмірний вміст вологи, при спалюванні утворює сірчисту кислоту та сірчисті ангідриди що призводить до посиленого забруднення повітря. Окрім  того, показники вмісту шкідливих речовин у імпортному скрапленому газ із РФ  часто у десятки разів перевищує допустимий  вміст у порівнянні з бензином. Тож, як кажуть, «дешевизна має свою ціну».

 Створення таких нерівних умов призвели до падіння споживання бензину в останні роки у 2 рази, при цьому споживання скрапленого газу зросло більш як у 3 рази. Слід також відзначити штучне формування  залежності  вітчизняного ринку від імпортного ресурсу – так у 2005 році ринок на 98% забезпечувався вітчизняним продуктом, то зараз 77% продукту має походження з РФ або проходить транзитом через її територію. Наявність таких диспропорцій є величезним ризиком виникнення дефіциту ресурсу та цінового ажіотажу. У такій ситуації кожна держава має забезпечити диверсифікацію надходжень паливного ресурсу та унеможливити залежність від одного джерела поставок.

 Позиція так званих «газових експертів» є відвертим введенням суспільства в оману і намаганням дискредитувати ПАТ «Укртатнафта». Вигадки на тему «неконкурентоспроможності» українського бензину у порівнянні з імпортом не витримують ніякої критики.   ПАТ «Укртатнафта» реалізує високоякісні палива стандарту Євро 5, у тому числі преміальний продукт – паливо Energy з пакетом присадок BASF. ПАТ «Укртатнафта» відкрито співпрацює з усіма учасниками ринку нафтопродуктів і результатом роботи компанії у 2019 році є  збільшення у 2 рази об’ємів оптового продажу бензину.

 ПАТ «Укртатнафта» підтверджує свої наміри і в подальшому звертати увагу державних органів виконавчої та законодавчої влади України на ситуацію у діючій системі оподаткування, де створено преференцію газотрейдерам і можливості для їх непомірного збагачення. Лише один факт – раніше ціна на скраплений газ на українському ринку була на 100 $/т нижче, ніж на польському кордоні, зараз навпаки – ціна скрапленого газу на українському ринку на 100 $ вища, ніж на польському кордоні. Це є платнею за залежність від імпорту. Тож фактично кошти, завдяки таким газотрейдерам, йдуть у бюджет Російської Федерації.

 За інформацією, яка є у Міністерства фінансів України, пропозиції, надані ПАТ «Укртатнафта», призведуть до збільшення надходжень до бюджету на  5 млрд. грн. у рік.

 Компанія «Укртатнафта» ще раз акцентує на необхідності внесення змін до законодавства та впевнена у прийняті державними органами таких рішень, які підуть на користь бюджету країни та громадян.     

 

Додаткова графічна інформація

Версия для печати

 

<< Предыдущее   Следующее >>

 

 © 2020 ПАО Укртатнафта
Подписка на рассылку новостей:

Новости
Публикации
Наши потребности
Наши предложения