Випробувальний центр ПАТ «Укртатнафта» одним з перших в Україні акредитований за найсучаснішим міжнародним стандартом

У березні ц.р. випробувальний центр ПАТ «Укртатнафта» був акредитований на відповідність стандарту ISO/IEC 17025:2017. І він став першим в Україні випробувальним центром паливного профілю, що акредитований за ДСТУ ISO/IEC 17025:2017, який відповідає найсучаснішим європейським стандартам. Національним агентством з акредитації України був виданий атестат про акредитацію лабораторії ПАТ «Укртатнафта», що підтверджує високий професіоналізм її працівників і можливість виконання випробувань та аналізів у відповідності зі сферою акредитації та сучасними міжнародними вимогами. 
      До цього, в рамках процесу акредитації, колективом випробувального центру ПАТ «Укртатнафта» був виконаний великий обсяг робіт – підготовка відповідної інформації, проходження аудиту технічних ресурсів та демонстрування можливостей заводської лабораторії, підтвердження кваліфікації її персоналу, перевірка умов проведення випробувань/досліджень та ін. Варто зазначити, що в активі випробувального центру ПАТ «Укртатнафта» — 200 методів випробувань у сфері нафтопродуктів. Тож по кожному методу надавалася документація, перевірялася інформація, проводилися порівняльні випробування тощо.
      Варто нагадати, що в ПАТ «Укртатнафта» триває інтенсивне оновлення лабораторного устатковання – останнім часом було придбано інноваційне обладнання від провідних виробників Німеччини, Італії, Швейцарії та ін. для проведення випробувань та паспортизації нафтопродуктів за сучасними стандартами. Комплексний підхід у сфері якості має на меті виробництво та реалізацію нафтопродуктів, що відповідають нормам діючих міжнародних стандартів. Так, у минулому році «Укртатнафта» освоїла виробництво газу нафтового скрапленого та бітумів, які відповідають європейським стандартам EN 589 та ЕN 12591 відповідно, попередньо здійснивши ряд технологічних вдосконалень, придбавши відповідне лабораторне устатковання та розширивши сферу акредитації власного випробувального центру.