У Мінекономіки зірвали засідання торгової комісії, яка мала захистити український паливний ринок від російської експансії

Джерела УНІАН в комісії повідомили, що заступник міністра економічного розвитку Тарас Качка намагався домовитися з членами комісії про підписання ними небезпечних для України рішень без фактичного проведення засідання.

У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства не знають, чи відбулося сьогодні засідання Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, яка планувала прийняти рішення про недоцільність порушення антисубсидиційного розслідування щодо імпорту в Україну дизельного палива та скрапленого газу походженням з РФ. 22 червня  мало відбутися засідання Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, на якому мала бути розглянута скарга ПАТ “Укртатнафта”, ПАТ “Укрнафта” та АТ “Укргазвидобування” про порушення та проведення антисубсидиційного розслідування щодо імпорту в Україну окремих продуктів переробки нафтової сировини (дизельного палива та скрапленого газу) походженням з Російської Федерації, звіт і висновки Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства про результати проведення антисубсидиційної процедури щодо імпорту в Україну окремих продуктів переробки нафтової сировини (дизельного палива та скрапленого газу) походженням з Російської Федерації.

Згідно з проектом рішення, який є у розпорядженні УНІАН, комісія планувала відмовитися від проведення розслідування, відкривши дорогу російській експансії на український паливний ринок. Проте, до кінця дня на офіційному сайті комісії так і не з’явилося інформації про те, чи відбулося засідання. УНІАН звернувся до заступника міністра розвитку економіки, першого заступника голови комісії Тараса Качки з питаннями про те, чи відбулося засідання, і які рішення на ньому були прийняті. Однак, заступник міністра відмовився спілкуватися з пресою. «Я думаю, що варто звернутися в прес-службу з відповідним запитом, спасибі», – чомусь сказав Качка.

Після цього УНІАН звернувся до прес-секретаря Мінекономрозвитку Олени Солохи з аналогічним питанням, однак, відповіді ми не отримали. «Зараз, на жаль, не можу сказати. Це, напевно, можна буде уточнити тільки вранці. Немає інформації, на жаль», – відповіла вона. Як з’ясувалося, Солоха не володіє інформацією про те, чи відбулося засідання комісії.

У той же час, джерела УНІАН в Міжвідомчій комісії з міжнародної торгівлі повідомили, що згаданий вище заступник міністра Тарас Качка намагався домовитися з членами комісії про підписання ними небезпечних для України рішень без фактичного проведення засідання.

Нагадаємо, 21 січня 2020 року три національних товаровиробника – ПАТ “Укртатнафта”, ПАТ “Укрнафта” та АТ “Укргазвидобування” – подали спільну скаргу щодо впровадження компенсаційних заходів щодо російського субсидованого імпорту дизельного палива та скрапленого газу. Також ПАТ “Укртатнафта” виступила з ініціативою скасувати пільги на скраплений газ, який в основному імпортується з РФ. 18 червня “Укртатнафта” виступила з різким заяву на адресу “захисників” російського імпорту палива. У компанії підкреслили, що національні товаровиробники наполягають на захисті тільки від російського імпорту. Це не стосується імпорту з Білорусі, Литви, Польщі, танкерних поставок, які здійснюють всі учасники ринку. Крім того, в заяві наголошується, що конкурентний ринок і ціни будуть стабільні. Також в компанії відзначають, що факт нелегітимного субсидування виробників у РФ був доведений.

Детальніше на УНІАН: https://www.unian.ua/economics/energetics/u-minekonomiki-zirvali-zasidannya-torgovoji-komisiji-yaka-mala-zahistiti-ukrajinskiy-palivniy-rinok-vid-rosiyskoji-ekspansiji-novini-sogodni-11046584.html?_ga=2.146320180.144393736.1592804811-670571854.1579504821