Транснациональная финансово-промышленная нефтяная компания "Укртатнафта"

Архив Новостей

 Кременчуцький нафтопереробний завод: 50 років трудового подвигу і звитяг

    Липень поточного року – знаковий місяць для ПАТ «Укртатнафта», адже 50 років тому (19 липня 1966 року) країна отримала перший бензин виробництва Кременчуцького нафтопереробного заводу (КНПЗ). У перші повоєнні десятиліття будівництво сучасного потужного нафтопереробного підприємства мало стратегічне значення для промислового та економічного розвитку України. Будівництво НПЗ почалося у 1961 році, і вже через п’ять років сучасний нафтопереробний гігант (за мірками тих років) став до ладу діючих. Молоде підприємство зростало та розвивалося – будувалися нові установки, збільшувалася потужність заводу, розширювався асортимент продукції. Історія Кременчуцького нафтопереробного заводу – це історія лідера та першопрохідця. КНПЗ першим у нафтопереробній галузі України впровадив процес каталітичного риформінгу прямогонної фракції бензину, і вперше (тоді ще в УРСР) виробив високооктановий компонент бензину. Кременчуцький нафтопереробний одним з перших перейшов на випуск неетильованих бензинів. У сфері екології унікальність кременчуцького підприємства в тому, що він є єдиним НПЗ на території колишнього СРСР, який працює за замкнутим циклом водопостачання, без скидання стічних вод у природні водоймища. На КНПЗ одному з перших була впроваджена комплексна автоматизована система обліку та управління підприємством; реалізовані унікальні екологічні проекти; розроблена концептуальна програма модернізації виробничих потужностей.
    І зараз «Укртатнафта», незважаючи на складну економічну ситуацію та фінансові труднощі, прагне системно реалізовувати програму модернізації виробництва з метою поліпшення екологічних та експлуатаційних характеристик продукції та кардинального зниження шкідливих викидів. Що стосується виробничих досягнень останніх років, то шість років тому кременчуцьке підприємство першим серед вітчизняних НПЗ освоїло виробництво палив європейської якості стандарту Євро-4. Також КНПЗ став єдиним вітчизняним виробником брендового палива (ENERGY), яке виробляється в умовах стаціонарного виробництва (тобто, у заводських умовах), що гарантує високі виробничі стандарти та контроль якості на усіх етапах виробництва. КНПЗ став першим вітчизняним НПЗ, який поповнив свою номенклатуру дизпаливом для арктичного клімату з чудовими низькотемпературними характеристиками та освоїв виробництво альтернативних палив. На даний момент «Укртатнафта» (першою з вітчизняних виробників) вже пропонує вітчизняному споживачу дизельне паливо Євро-5, що відповідає параметрам вищих екологічних стандартів. А невдовзі на підприємстві планують освоїти виробництво бензинів, що також відповідатимуть сучасному стандарту Євро-5. Один з останніх проектів, що був реалізований на підприємстві – це установка короткоциклової адсорбції та вузол компримування паливного газу. Введення в експлуатацію установки короткоциклової адсорбції (КЦА) з виділення водню з вуглеводневих газів та реконструкція установки сіркоочищення вуглеводневих газів з об'єктами загальнозаводського господарства і міжцехових комунікацій значно покращує роботу установок і блоків гідроочищення та маневреність технологічних схем підприємства, мінімізує вміст шкідливих домішок в паливній системі. Реалізований проект КЦА можна вважати попереднім етапом перед будівництвом установки ізомеризації легких бензинових фракцій, що дозволить підприємству значно збільшити виробництво бензинів, які відповідатимуть нормам найсучасніших стандартів.
     Отже, півстоліття потому Кременчуцький нафтопереробний завод продовжує славні трудові традиції, які були закладені ще на етапі проектування та будівництва підприємства. Йдуть роки, змінюються часи, приходять нові трудові зміни молодих працівників, але незмінними лишаються згуртованість та сила трудового колективу нафтопереробників, його прагнення до нових досягнень і перемог та особливе ставлення до свого рідного підприємства. Саме завдяки професіоналізму та відданості своїх працівників Кременчуцький нафтопереробний завод і сьогодні тримає марку та утримує лідерські позиції на паливному ринку України.


За додатковою інформацією просимо звертатися до головного офісу Компанії, що розташований за адресою:
вул. Свіштовська, 3, м. Кременчук, 39610, Полтавська обл., Україна

Сектор зв’язків із громадськістю ПАТ «Укртатнафта»
тел.: (0536) 76-88-33, 76-81-97, 76-19-55
факс: (0536) 76-84-74
E-mail: smb@ukrtatnafta.com
ruban@ukrtatnafta.com
ppp@ukrtatnafta.com


Версия для печати

 

 © 2019 ПАО Укртатнафта
Подписка на рассылку новостей:

Новости
Публикации
Наши потребности
Наши предложения