Транснациональная финансово-промышленная нефтяная компания "Укртатнафта"

Архив Новостей

  «Укртатнафта»: Кременчуцький НПЗ – не транзитний термінал, а нафтопереробне підприємство

Під час нової інформаційної атаки на ПАТ «Укртатнафта» знову була порушена тема щодо технологічної нафти ПАТ «Укртранснафта», що знаходиться на зберіганні у резервуарних парках Кременчуцького НПЗ. «Укртатнафта» в черговий раз офіційно заявляє, що готова вирішувати це питання конструктивно, але ніяких конкретних пропозицій з цього приводу поки що не надходило. При цьому ПАТ «Укртранснафта» вже другий рік не оплачує зберігання нафтової сировини в резервуарних парках ПАТ «Укртатнафта», але ж і не поспішає звільнити від цієї нафти резервуари нафтопереробного підприємства.
      Варто нагадати, що перші три місяці технологічна нафта зберігалася у резервуарах ПАТ «Укртатнафта» на безоплатній основі, оскільки питання щодо її  використання мало вирішуватися на урядовому рівні. Втім, плинув час, а концептуального рішення так і не з’явилося. Зате з’явилися нові звинувачення та інсинуації на адресу ПАТ «Укртатнафта». І в цьому випадку ми знову стикаємося із свідомим маніпулюванням цифрами – на адресу НПЗ закидають звинувачення, що послуги зі зберігання нафти обходяться для ПАТ «Укртранснафта» дорожче, аніж аналогічні послуги у європейських країнах (зі свого боку нагадаємо, що «Укртранснафта» взагалі-то не розраховується за ці послуги). У наведених в прес-релізі ПАТ «Укртранснафта» від 5.02.2016 року підрахунках витрати на зберігання нафти в деяких європейських терміналах беруться без ПДВ – до 3-4 євро за тонну нафти. Але при остаточному розрахунку вартості зберігання нафти у резервуарах ПАТ «Укртатнафта» умисно додається сума ПДВ, яка у даних розрахунках не повинна враховуватися. А отже місячний тариф за зберігання нафти в ПАТ «Укртатнафта» складає 5,5 євро, а не 6,6 євро, як порахували в «Укртранснафті». Тобто, витрати «Укртранснафти» за період зберігання нафтової сировини в резервуарах ПАТ «Укртатнафта» мають складати: від нуля (під час безкоштовного зберігання) до 5, 5 євро за тонну на місяць. В свою чергу, тарифи «Укртранснафти» на транспортування української нафти, що оплачує «Укртатнафта», на 60% вище, аніж у багатьох країнах Євросоюзу. Таким чином різниця між вартістю зберігання і тарифами на транспортування нафти не така вже й суттєва. Так що подібні звинувачення виглядають не дуже доречно з боку компанії, що є монополістом з транспортування нафти в Україні.
      Незайвим буде нагадати, що Кременчуцький НПЗ – не транзитний термінал, що надає послуги зі зберігання сировини, а діюче нафтопереробне підприємство з безперервним циклом виробництва. Через те, що у резервуарах Компанії зберігається технологічна нафта «Укртранснафти», Кременчуцький НПЗ не може приймати в належному обсязі іншу нафту, необхідну для власної переробки. Зберігання нафти, яка не є власністю ПАТ «Укртатнафта», в даному випадку є вимушеним заходом та перешкоджає основній діяльності Компанії, завдаючи збитки та спричиняючи технічні труднощі. Також «Укртатнафта» звертається до керівництва ПАТ «Укртранснафта» з проханням не коментувати гострі питання, що пов’язані з комерційною діяльністю провідних підприємств галузі, щоб не створювати нездорового ажіотажу та не провокувати деструктивної публічної дискусії. На думку Компанії, контрпродуктивно виносити в публічну сферу комерційні питання до вирішення їх по суті.


За додатковою інформацією просимо звертатися до головного офісу Компанії, що розташований за адресою:

вул. Свіштовська, 3, м. Кременчук, 39610, Полтавська обл., Україна

Сектор зв’язків із громадськістю ПАТ «Укртатнафта»
тел.: (0536) 76-88-33, 76-81-97, 76-19-55
факс: (0536) 76-84-74
E-mail: smb@ukrtatnafta.com
ruban@ukrtatnafta.com
ppp@ukrtatnafta.com

Версия для печати

 

 © 2020 ПАО Укртатнафта
Подписка на рассылку новостей:

Новости
Публикации
Наши потребности
Наши предложения